کاراسل تولیدکننده باتری و پاوربانک های لیتیوم پلیمری

پاوربانک چیست ؟

همانطور که از اسمش مشخص است power bank  یک بانک قدرت است بانک قدرت برق . البته این یک اصلاح است و در واقع پاور بانک یک منبع یا باطری برقی است که امکان شارژ شدن و شارژر شدن را به طور هم زمان دارد. 
به طور روشنتر:  فرض کنید شما الان وسط جاده هستید و باید خیلی سریع یک تماس بگیرید که ناگهان متوجه میشوید شارژ گوشی شما رو به پایان است و خب اینجا است که پاور بانک به کمک شما می آید.
پاور بانک با انرژی برقی که مانند یک باطری در خود ذخیره دارد به راحتی می توانند گوشی شما را شارژ کند و بازهم شارژ داشته باشد برای مواقع دیگر.
برای انتخاب یک پاور بانک چه نکاتی را مد نظر داشته باشیم:
اندازه باتری گوشی یا تبلت: برای اطلاع از این موضوع کافیست نگاهی به بسته‌بندی کالای مورد نظر خود بیاندازید یا اینکه از طریق اینترنت اطلاع مورد نیاز خود را دریافت کنید. برای نمونه روی بسته‌بندی گوشی iPhone 5 نوشته شده است: Non-removable Li-Po 1440 mAh battery (5.45 W) یا باتری گلکسی S4 از نوع Li-Ion 2600 mAh است. 
مشخصات شارژر: مشخصات شارژر معمولا روی آداپتور USB همراه گوشی یا تبلت خریداری شده ذکر می‌شود و اطلاعاتی که به آن نیاز خواهید داشت عبارتند از ولتاژ خروجی و جریان خروجی آداپتور است