کاراسل تولیدکننده باتری و پاوربانک های لیتیوم پلیمری

نکات مهم در مورد پاوربانک

ورودی هر پاوربانک به طور قابل ملاحظه‌ای با سایر پاوربانک‌ها متفاوت است. هرچند که این موضوع کمی فنی به نظر می‌رسد اما ما با زبانی ساده این اطلاعات را در این مقاله برای شما توضیح خواهیم داد.

خروجی ترکیبی

بیشتر پاوربانک‌ها حداقل دو پورت USB دارند که معمولاً یک یا ۲٫۱ آمپری هستند. این اعداد بدین معنی هستند که پورت‌ها می‌توانند تا یک آمپر یا ۲٫۱ آمپر را پشتیبانی کنند. چیزی که سخت است پیدا کردن بالاترین خروجی در میان تمام پورت‌هایی است که یک پاوربانک می‌تواند پشتیبانی کند. برای مثال مدل Anker Astro E3 دو پورت یک آمپری و۲٫۱ آمپری دارد و خروجی کلی پاوربانک سه آمپر است.
این بدین معناست که اگر از ظرفیت هر دو پورت این دستگاه همزمان استفاده کنید زمان شارژ برای دستگاه شما سریع‌تر خواهد بود. تمام پاوربانک‌ها خروجی ترکیبی به اندازۀ کافی بزرگی ندارند که از عهدۀ استفادۀ همزمان از همۀ پورت‌های USB بربیایند. این موضوع خصوصاً به این مربوط است که پاوربانک بیش از دو پورت USB داشته باشد.

 

 ورودی

خرید پاور بانک برای شارژ کردن دستگاه‌های تلفن همراهتان بسیار خوب و مفید است، اما چقدر طول می‌کشد تا تمام ظرفیت پاوربانک شارژ و قابل استفاده شود؟ بدیهی است که شما می‌خواهید هرچه سریعتر این اتفاق رخ دهد. بهترین مدل‌های پاور بانک انکر در شش ساعت یا کمتر به شارژ کامل می‌رسند و بعضی تا ۱۲ ساعت برای کامل کردن شارژ خود نیاز دارند که ممکن است زمانی طولانی به نظر بیاید. پس چه چیز مشخص می‌کند که سرعت شارژ یک پاوربانک چقدر است؟ عواملی برای سنجیدن این موضوع وجود دارد:
طبعاً یک باتری با ظرفیت بالاتر مدت زمان بیشتری برای شارژ لازم دارد. عامل مهم دیگر میزانشدت جریان آمپر پورت USB ورودی است که به تعیین میزان عبور جریان برق کمک می‌کند. بهترین پورت‌های ورودی USB می‌توانند تا سه آمپر را پشتیبانی کنند که عموماً زمان شارژ شدن را کمتر و قیمت پاور بانک را بیشتر می‌کنند!

 

قابلیت حمل

پاوربانک‌های بزرگ و سنگین برای حمل داخل کیف مناسب نیستند. شما نه تنها باید به حجم آنها توجه کنید بلکه باید وزن و شکل آنها را هم مد نظر داشته باشید. پاوربانک مربع شکل به نسبت مستطیلی‌ها برای قرار گرفتن در هر مکانی چندان مناسب نیست. این موضوع همچنین توجیه می‌کند که چرا بیشتر گوشی های هوشمند به شکل مستطیل ساخته می‌شوند؛ چون قابلیت حمل‌ بیشتری دارند.

دوام

شما می‌خواهید هرجا که تلفن همراهتان هست، پاوربانکتان را نیز به همراه داشته باشید. این در سفرهای طولانی، به معنی اتفاقات و آسیب‌های احتمالی بسیار است. جاسازی فلزی می‌تواند نه تنها تفاوت بزرگی در زیبایی آنها داشته باشد بلکه به طول عمرشان نیز اضافه کند.
مواد فلزی این تضمین را می‌دهد که دستگاه از بیشتر سقوط‌ها و آسیب‌های کوچک جان سالم به در خواهد برد. همچنین در هدایت حرارت به بیرون و دور کردنش از اجزای داخلی پاوربانک که خودش به افزایش طول عمر باتری کمک می‌کند، مؤثر است. دربارۀ تمامی وسایل الکترونیکی، کاهش دما و خنکی بسیار مهم است و این مواد با کاهش حرارت به بهبود عملکرد کمک پاور بانک کمک می‌کند.

افزونه‌های داخلی

قاعدتاً شما نمی‌خواهید مُدام در پی این باشید که چه میزان از شارژ پاور بانک شما باقی مانده است. بنابراین به نشانگرهایی برای فهمیدن این موضوع نیاز دارید. بسیاری از پاوربانک‌ها از نشانگرهای LED برای نشان دادن درصد شارژ باقیمانده استفاده می‌کنند که بهترین نشانگر LED دارای بیش از چهار علامت برای نشان دادن دقیق‌تر درصد شارژ است.
در حالی که افزونه‌ای مانند چراغ LED ممکن است بیهوده به نظر برسد اما در موقعیت‌های زیادی، مفید است. هشدار کمبود باتری خصوصاً وقتی در حال شارژ کردن دو دستگاه همزمان هستید، برای شما کارایی بسیاری خواهد داشت.